Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

doświetlanie zakrętów/ coming/leaving home

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • doświetlanie zakrętów/ coming/leaving home

    diablojarek, za wygląd dostał :lol:

  • #2
    doświetlanie zakrętów/ coming/leaving home

    witam wszystkich mam octavie z 2007 r , niestety z tego co się zorientowałem nie posiada ona żadnej z funkcji przedstawionych w temacie. Zastanawiam się nad zakupem modułu komfortu cube elektronic. czy ktoś takowy posiada, jak to się sprawuje?

    Komentarz


    • #3
      Czemu nie chcesz kupić sterownika centralnej elektryki do auta (150-250zł) i zrobić to tak jak jest oryginalnie? Rozumiem że posiadasz halogeny z homologacją "K" (doświetlanie zakrętów) ?

      Komentarz


      • #4
        [ Dodano: Nie 13 Maj, 12 11:54 ]
        mam dokłdnie te Link

        co dalej należałoby zrobić, by podpiąć to doświetlanie, serwis, czy sprawdzić jaki mam sterownik?? czy za pomocą nr vis serwis będzie wiedział jaki mam zamontowany?
        czy ten sterownik znajduje się pod małym schowkiem pod kierownicą?

        Komentarz


        • #5
          Halogeny przeznaczone do "cornerów" oprócz literki K mają taki matowy dół - te z aukcji mają błyszczący.
          Podjedź do kogoś z VCDS-em niech Ci odczyta, co w Twojej Skodzie siedzi. Wtedy będzie wiadom, co potrzeba.

          Komentarz


          • #6
            kasal, najlepiej zrób tak jak mówi Ci kolega obrus, niech ktoś kto się na tym zna odczyta Ci wszysto VCDS-em. Serwis pewnie po VIN-ie sprawdzi Ci co i jak tylko, że oni często podają mylne infromacje (tak jak w moim przypadku o czym pisałem w innym wątku, podali mi błędny numer modułu komfortu pod kierownicą) A halogeny przeznaczone do doświetlania to np te : Link Zwróć uwagę na ich dolną część, która jest matowa oraz na brak osłonki żarówki. Poza tym jak poszukasz to wszystko już było dokładnie opisane tutaj na forum co i jak. Pozdrawiam.

            Komentarz


            • #7
              tak naprawdę rodzaj halogenów jest mniej istotny
              ważny jest sterownik centralnej-elektryki
              musisz zrobić autoscana i wrzucić - to ci powiemy co obsłuży a co nie
              nie jedz czasami do ASO i nie wywalaj tam na baranów forsy
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez krzynol
                tak naprawdę rodzaj halogenów jest mniej istotny
                Dokładnie, było też o tym tutaj na forum, że jeśli jest odpowieni sterownik centralnej elektryki to można zakodować tę fukncję nawet jeśli ma się zwykłe halogeny niedostosowane do corner-ów.
                Zamieszczone przez krzynol
                nie jedz czasami do ASO i nie wywalaj tam na baranów forsy
                Święte słowa ...

                Komentarz


                • #9
                  Ja pojechałem do ASO celem zmiany bordnetza i podpięcia halogenów, gdyż auto na gwarancji.
                  Zapłaciłem 350 zł
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    kasal, jaką masz wersję wyposażenie? Z którego miesiąca auto?
                    mkII 20VT (600h worked)
                    Roooooomster

                    Komentarz


                    • #11
                      blind_walker, czerwiec 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        kasal, czyli wychodzi, że MY2008. Jesteś pierwszym właścicielem samochodu? Pytam, bo z tego co pamiętam, już w 2007 roku wprowadzono reflektory z możliwością doświetlania i automatycznie sterownik też odsługiwał tą funkcję.
                        Jaka wersja wyposażenia?
                        mkII 20VT (600h worked)
                        Roooooomster

                        Komentarz


                        • #13
                          blind_walker, nie jestem 2 właścicielem, jest to wersja ambiente z dodatkami z elegance w dużej mierze.

                          Komentarz


                          • #14
                            obrus, ale raczej nie miałeś wymienianego bordnetza
                            a halogeny to ggdzie na paragonie?
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez krzynol
                              obrus, ale raczej nie miałeś wymienianego bordnetza
                              a halogeny to ggdzie na paragonie?
                              Bordnetz był mój i zmieniony wtedy na nowy oraz zakodowany. Stary nie miał obsługi halogenów,a same światła były już od roku jako zaślepki.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kasal
                                witam wszystkich mam octavie z 2007 r , niestety z tego co się zorientowałem nie posiada ona żadnej z funkcji przedstawionych w temacie.
                                Nieprawda !! Mam O II z lipca 2007 r. (MR 2008) wersja Elegance i pomimo braku czujki światła mam w swoim aucie ukatywnioną funkcje Leaving home. Na Maxi-Dot moge sobie ja aktywować, lub nie, oraz ustawiać długośc świacenia swiateł w tej funkcji.
                                Mam również włączoną funkcję doświatlania zakrętów i działa ona idealnie
                                Odrazu mówię, że żadnej z tych funkcji nie domawiałem zamawiajac auto. Zostały one aktywowane już po odbiorze samochodu.
                                wszystko zalezy od sterownika komfotru jaki posiada Twoje auto.
                                Czarny Elegance

                                Komentarz


                                • #17
                                  obrus, czytaj co Big, pisze
                                  raczej nie zmienili ci bordnetza, tylko włączyli funkcjonalność na obecnym
                                  nie kosztowało by to tyle
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez obrus
                                    Ja pojechałem do ASO celem zmiany bordnetza i podpięcia halogenów, gdyż auto na gwarancji.
                                    Zapłaciłem 350 zł
                                    Ile ?????? Ja za włączenie leaving home i doświetlania zakrętów zapłaciłem .... 50 zł
                                    Trwało to całe 2 min.

                                    [ Dodano: Nie 13 Maj, 12 21:08 ]
                                    Zamieszczone przez krzynol
                                    raczej nie zmienili ci bordnetza, tylko włączyli funkcjonalność na obecnym
                                    Dokładnie, pewnie tak to wyglądało.
                                    Czarny Elegance

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ludzie, wiem co piszę. Miałem oryginalny 1K0 937 085H który nie obsługiwał halogenów. Po konsultacjach na tym forum kupuję u Miśka 087h i zawożę do Aso. Ten stary zostaje mi zwrócony po wykonaniu usługi.
                                      Ponadto widzę w vcds, że mam zmieniony sterownik. A paragon to usługa montażu, kabelki i wtyczki.
                                      CH , LH oraz doświetlania zakrętów oczywiście nie włączyli, ale zrobiłem to sobie sam.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        obrus, no tego nie napisałeś wcześniej
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez obrus
                                          Ludzie, wiem co piszę
                                          No tak, mozesz mieć rację. Dopiero teraz zauwazyłem, że Ty masz Octavię TOUR II, a to co innego niż O II, zwłaszcza jesli chodzi o elektronikę i moduł komfortu. O Tour II była wykastorwana z tego typu gadżetów.
                                          Czarny Elegance

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            no tak, chociaż zauważyłem, że sterowniki centralnej elektryki w niektórych mintach FL są takie same, jak w tourach 2.

                                            [ Dodano: Nie 13 Maj, 12 22:42 ]
                                            Zamieszczone przez krzynol
                                            obrus, no tego nie napisałeś wcześniej
                                            Przecie godom, że dyć to samo połączenie a błordnec miołek swój.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a moze ktos z was montował u siebie

                                              INTERFEJS CAN-BUS DO STEROWANIA PRZEDNIMI ŚWIATŁAMI
                                              ZAKRĘTOWYMI LUB PRZECIWMGIELNYMI

                                              przeznaczony TYLKO do:

                                              VW : Caddy, Golf 5, Golf PLUS, Jetta, Pasat B6, Touran, Tiguan,

                                              Eos,Scirocco

                                              Skoda : Octavia II (nie FL)
                                              Seat : Leon II


                                              KLM-100

                                              Kupuj bezpośrednio u producenta !!!



                                              Regulacje prawne:
                                              Od 6 kwietnia 2005 wprowadzona została w Unii Europejskiej nowa regulacja ECE 119. Opisuje ona możliwość stosowania dodatkowych świateł zakrętowych połączonych
                                              ze światłami mijania. Regulacja ECE dopuszcza działanie dodatkowych lamp zakrętowych do prędkości 40 km/h.
                                              Interfejs przetestowano zgodnie z regulacją ECE 119 - światła zakrętowe.





                                              Opis :

                                              Interfejs przeznaczony do montażu w samochodach które:
                                              - nie posiadają możliwości włączenia ( aktywacji ) fabrycznych świateł zakrętowych
                                              - nie posiadają instalacji lub możliwości aktywacji świateł przeciwmgielnych
                                              - nie posiadają instalacji lub możliwości aktywacji świateł „Coming home” i „Leaving Home”



                                              Interfejs realizuje następujące funkcje:
                                              - aktywuje światła zakrętowe po włączeniu kierunkowskazów
                                              - aktywuje światła zakrętowe po skręcie kierownicy
                                              - światła zakrętowe działają tylko po włączeniu świateł mijania
                                              - światła zakrętowe nie działa to powyżej 40km/h
                                              - po włączeniu biegu wstecznego zapalają się obydwie lampy
                                              - możliwość ustawienia 70% lub 100% jasności lamp
                                              - możliwość aktywacji dodatkowej funkcji Coming home / leaving na lampach przeciwmgłowych lub zakrętowych
                                              - możliwość włączenia przednich lamp przeciwmgielnych razem z lampą tylną – w samochodach nie wyposażonych seryjnie
                                              w przednie lampy przeciwmgielne.





                                              Zalecamy aby interfejs KLM-100 współpracował z homologowanymi lampami przystosowanymi do funkcji świateł zakrętowych lub świateł przeciwmgielnych.














                                              Montaż :

                                              Interfejs montuje się do sterownika elektryki pojazdu J519 ( Boardnetz / Steuergerät ) który znajduje się po lewej stronie nad nogami kierowcy - rysunek poniżej.
                                              W samochodach nie posiadały fabrycznie zamontowanych przednich lamp przeciwmgielnych wymagane jest przeprowadzenie dwóch przewodów od interfejsu do lamp.


















                                              Wyposażenie :

                                              - Interfejs
                                              - Okablowanie : krótkie - gdy w samochodzie są fabryczne przednie lampy przeciwmgielne lub długie - gdy w samochodzie
                                              nie było fabrycznych przednich lamp przeciwmgielnych
                                              - Instrukcja montażu

                                              - Uwaga! W komplecie nie sprzedajemy lamp !



                                              Po zakupie prosimy o określenie które okablowanie mamy doposażyć do interfejsu
                                              Łukasz

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witajcie czy mam mozliwosc aktywowania doswietlania zakretow
                                                swiatla do jazdy dziennej uruchamiaja mi sie same po prekreceniu zaplonu


                                                Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb
                                                Part No SW: 1K0 937 087 HW: 1K0 937 087
                                                Component: BCM PQ35 H 020 0358

                                                Part No: 1Z1 955 119 C
                                                Component: Wischer 12110 22 0601
                                                Cupra 2.0 TFSI 305KM/420Nm

                                                https://www.youtube.com/watch?v=_SAtv9muPcE

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  tak B14 b7
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X